New Hinksey Governors

 

Harm-Jan Fricke
Chair of Governors

Local Authority Governor
Performance & Standards committee

Tenure: 20.02.18-20.02.2022

Pecuniary interests: none

Christine Hill

Co-opted Governor
Performance & Standards committee

Tenure: 01.09.15-31.08.19

Pecuniary interests: none

 

 Bob Price

Co-opted Governor
Resources committee; Health and Safety governor

Tenure: 01.09.15-31.08.19

Pecuniary interest: Trustee Governor at Cheney Academy

 Catherine Unia

Co-opted Governor
Performance & Standards committee

Tenure: 01.09.15-31.08.19

Pecuniary interests: none

James Webber

Parent Governor
Resources committee; SEND governor

Tenure: 10.07.15-09.07.19

Pecuniary interests: none

Ellie Armstrong
Vice-Chair of Governors

Parent Governor

Tenure: 30.11.17-29.11.21

Pecuniary interests: none

Olivia Selinger

Parent Governor
Performance & Standards committee; Safeguarding governor

Tenure: Mar 2015 – Mar 2019

Pecuniary interests: none

Harmonie Limb

Parent Governor
Resources committee

Tenure: 28.04.17-27.04.21

Pecuniary interests: none

 

 Kieran Cox

Parent Governor

Tenure: Mar 2018 – Mar 2020

Pecuniary interests: none

 

Miriam Jackson

Foundation Governor
Performance & Standards committee

Pecuniary interests: none

 

Jean Kirkley

Foundation Governor
Performance & Standards committee

Tenure: 01.01.13 – 31.12.16

Pecuniary interests: none

Helen Nash

Staff Governor

Tenure: 30.01.18 – 29.01.22

Pecuniary interests: none

Charlotte Haynes

Head Teacher Governor
Performance & Standards committee; Resources committee

Pecuniary interests: none

Vacancy

Co-opted Governor

 

Vacancy

Foundation Governor

Ex-officio

 

Leila Brown

Clerk